دروساحساب

مالیات کلمه‌ای است که به محض شنیده شدن، اکثر افراد و مدیران کسب و کارها دچار ترس و دلهره می‌شوند که گویا قرار است یک مبلغ زیاد و هزینه سنگین را به آن‌ها تحمیل کنند. ما در دروسا حساب در کنار شما خواهیم بود تا این ترس و نگرانی را به کمترین میزان برسانیم و از پرداخت مالیات اضافی جلوگیری کنیم…

خدمات مالیاتی

شما میتوانید برای بهره‌مندی از مشاوره رایگان دروسا حساب روی دکمه مجاور کلیک نمایید.

شما می‌توانید برای بهره‌مندی از

مشاوره رایگان دروسا حساب

روی دکمه مجاور کلیک نمایید.

خدمات مالیاتی مجموعه دروسا حساب:

1) تشکیل پرونده مالیاتی

تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی که دارای فعالیت‌های اقتصادی هستند، موظف به معرفی فعالیت‌های خود به سازمان امور مالیاتی کشور و تشکیل پرونده مالیاتی می‌باشند که با توجه به این که شخص حقیقی باشد یا حقوقی، شرایط، ضوابط و الزامات قانونی مختلفی را شامل می‌شود که در ادامه به طور مفصل به آن‌ها می‌پردازیم.

از آنجایی که تشکیل پرونده مالیاتی در ادارات دارایی نیاز به صرف وقت زیاد و دانش کافی دارد، شما عزیزان می توانید با سپردن این امور به دروسا حساب، با صرف کمترین هزینه، در زمان خود صرفه‌جویی کنید.

این امور شامل: 1.ثبت‌نام اولیه، 2.ثبت‌نام نهایی، 3.تشکیل پرونده فیزیکی، 4.دریافت کد اقتصادی می‌باشد که همکاران ما با کسب وکالت‌نامه و یا معرفی نامه، اقدامات لازم جهت تشکیل پرونده مالیاتی شرکت یا فروشگاه و یا واحد صنفی شمارا در اسرع وقت و با نازل‌ترین هزینه انجام می‌دهند.
‌ 

۲) مشاوره مالیاتی

مشاوره مالیاتی می‌تواند در مواقع مختلف مورد استفاده قرار گیرد:

الف: قبل از شروع فعالیت اقتصادی

لازم است قبل از شروع هر فعالیت اقتصادی، از جنبه مالیاتی زمینه فعالیت خود را بررسی کنید که بعدها دچار مشکل و ضرر و زیان نگردید. مشاوره مالیاتی می‌تواند با ارائه راهکارهای مفید، شما را در انتخاب استراتژی مالیاتی و مسیر امن و کم هزینه‌تر همراهی و راهنمایی نماید.

ب: حین فعالیت اقتصادی

زمانی که شما مشغول به کار و فعالیت در کسب و کار خود هستید، در اکثر مواقع به دلایل مختلف مانند نداشتن اطلاعات کافی و همچنین عدم تمرکز، از رسیدگی به امور مالیاتی خود غافل می‌شوید. و همین امر سبب می‌شود که امور مقرره را نتوانید در مواعد تعیین شده انجام دهید و متحمل جرائم سنگین خواهید شد.

در این شرایط، یک مشاور مالیاتی می‌تواند شما را در مسایل کوچک و بزرگ پیش رو یاری نماید.

ج: مواقع خاص و ویژه

زمانی که پیشنهاد جدیدی در حین کار به شما می‌شود و یا قراردادی پیش روی شما قرار می‌گیرد، حتما باید یک مشاور مالیاتی در کنار خود داشته باشید تا بتواند مسائل پیش رو را از لحاظ مالیاتی تحلیل نماید.

د: بروز مشکلات مالیاتی و هیات‌های حل اختلاف

گاهی در هنگام بروز اختلاف با سازمان امور مالیاتی و یا ارجاع پرونده به هیات‌های حل اختلاف، تیم حسابداری یک شرکت نیاز به یک مشاور قوی و مطمئن در زمینه مسائل روز مالیاتی دارد که بتواند برای حل موارد اختلافی به آن‌ها مشاوره دهد.

گاهی نگارش یک لایحه قوی و بکارگیری درست از مواد و آیین‌نامه‌های قانونی در هیات‌های حل اختلاف توسط مشاوران قوی، می‌تواند مبلغ مالیات را به میزان بالایی تغییر دهد.
در همه مواردی که ذکر شده، دروسا حساب می‌تواند مشاوری امین در زمینه‌های مختلف از جمله امور مالیاتی برای کسب و کار شما باشد.

3) تحریر دفاتر قانونی به صورت ماشینی و دستی

تحریر دفاتر قانونی یکی از مهمترین موضوعات در امور مربوط به حسابداری می‌باشد. تحریر دفاتر شاید کاری به ظاهر ساده باشد اما انجام ندادن این تکلیف قانونی باعث افزایش هزینه‌ها و عدم رسیدگی به پرونده مالیاتی شرکت شده و تمامی مراحل و تکالیف قانونی دیگر را خدشه‌دار می‌نماید.

پیش از تحریر دفاتر، باید تمامی اسناد و مدارک حسابداری مطابق با استانداردهای روز و طبق قوانین به صورت ماشینی یا دستی ثبت شود و سپس در دفاتر قانونی که در موعد مقرر پلمپ شده، وارد گردد.

در واقع ثبت وقایع مالی در دفاتر قانونی، بخش نهایی هر عملیات مالی می‌باشد و از نظر ما مهمترین بخش فعالیت حسابداری است که دروسا حساب می‌تواند به بهترین شکل این وظیفه خطیر را به انجام برساند.
‌ 

4) تنظیم گزارشات فصلی

یکی دیگر از وظایف مؤدیان مالیاتی و فعالان اقتصادی دارای پرونده مالیاتی، مربوط به ماده 169 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم می‌باشد که موظف به اعلام اسامی خریداران و فروشندگان محصولات و مراودات مالی خود به سازمان امور مالیاتی می‌باشند که به صورت دوره‌های 3 ماهه و 45 روزه فرصت قانونی بعد از آن می‌باشد که دارای اهمیت بسیار زیادی در امور مالیاتی شرکت‌ها و اشخاص حقیقی است که عدم ارائه آن با پرداخت جرائم زیادی همراه خواهد بود.

بهتر است بدانید که در رسیدگی‌های مالیاتی یکی از ارکان مهم برای ممیزان بررسی گزارشات معاملات فصلی در سال مالیاتی مورد نظر می‌باشد.
‌ 

5) تنظیم گزارش و اظهارنامه مالیات حقوق ماهانه

طبق قوانین مالیاتی، فعالان اقتصادی پس ازشناسایی هزینه حقوق کارکنان خود در پایان هرماه، به مدت 30 روز فرصت قانونی دارند تا لیست کارکنان به همراه حقوق دریافتی هر کدام را در سامانه عملیات الکترونیکی مؤدیان مالیاتی به سازمان امور مالیاتی ارسال و رسید آن را دریافت نمایند.

عدم ارائه لیست و یا تاخیر در ارائه و پرداخت مالیات منجر به جرائم مالیاتی خواهد بود. برای انجام این کار و جلوگیری از اختصاص جریمه برای شرکت خود می‌توانید انجام این امور را به دروسا حساب بسپارید.

6) خدمات مالیات بر ارزش افزوده

یکی از چالش‌های پیش روی تمامی فعالان اقتصادی، موضوع مالیات بر ارزش افزوده است که به خاطر جدید بودن و پیچیدگی‌های این قانون، فعالان اقتصادی و شرکت‌های کوچک و بزرگ را دچار چالش بزرگی نموده است که دروسا حساب با برنامه‌ریزی دقیق و کنترل اسناد و مدارک، طبق اخرین بخشنامه‌ها و آیین‌نامه‌های سازمان مالیاتی و ثبت و نگهداری کلیه فعالیت‌های مالی شما منطبق بر قوانین مالیات بر ارزش افزوده، جرائم و هزینه‌های شما را به کمترین سطح برساند.

دروسا حساب صفر تا صد عملیات مربوط به ارزش افزوده را از قبیل ثبت نام در نظام ارزش افزوده، ثبت و ارسال اظهارنامه ارزش افزوده، تطابق و کنترل فاکتورهای فروش با استاندارد مالیات بر ارزش افزوده، دریافت گواهی ارزش افزوده و تمدید آن، ثبت وقایع مربوط در دفاتر، رسیدگی به پرونده‌های ارزش افزوده، دریافت و استرداد اضافه مالیات پرداختی و… را برای شما انجام می‌دهد و همواره در کنار شما است.

7) تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد

بعد از طی تمامی مراحل خدمات مالیاتی که دروسا حساب در کنار شما بوده و هست، نهایتا می‌بایست تمامی فعالیت‌های اقتصادی یکساله فعالان اقتصادی اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی، در قالب یک اظهارنامه نهایتا تا تاریخ 31 تیر سال بعد از دوره فعالیت(۴ماه بعد از سال مالی برای اشخاص حقوقی و۳ ماه بعد از سال مالی برای اشخاص حقیقی)، به سازمان امور مالیاتی ارسال گردد
و چکیده‌ای از فعالیت‌های اقتصادی در قالب صورت‌های مالی شامل ترازنامه، سود و زیان، جداول مختلف در قالب اظهارنامه عملکرد سالانه مطابق با دفاتر و طبق استانداردهای تعیین شده سازمان امور مالیاتی و با تخصص و دقت بالایی تنظیم گردد.

گاهی یک اشتباه کوچک در ارائه اظهارنامه مالیاتی می‌تواند زحمات یک ساله شرکت یا یک فعال اقتصادی را زیر سوال برده و منجر به ضرر و زیان فراوان برای آن‌ها گردد. تهیه وتنظیم یک اظهارنامه دقیق و استاندارد جزو تخصص‌های تیم دروسا حساب می‌باشد.

مدیران دروسا حساب، با تکیه بر تجربیات چهل ساله خود، تمامی مراحل خدمات مالیاتی، به خصوص تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد را با تخصص و دقت برای شما انجام خواهند داد.

8) ارائه اسناد و مدارک شرکت در جلسات رسیدگی مالیاتی

پس از ارائه اظهارنامه مالیاتی، معمولا پس از گذشت چند ماه از ارسال اظهارنامه، سازمان امور مالیاتی شروع به رسیدگی اظهارنامه‌های ارسالی می‌نماید و اصطلاحا برگ دعوت به اسناد و مدارک را برای مؤدیان مالیاتی ارسال می‌کند که در این مرحله تیم حسابداری باید اسناد و مدارک تنظیمی(طبق صورت‌مجلس) به همراه دفاتر تحریر شده را مطابق با اظهارنامه و مدارک پیوست به سمع و نظر میز مالیاتی و تیم حسابرسی مالیاتی برساند.

حسابداران به جز تسلط به قوانین مالیاتی باید مسلط به روش کسب وکار و یا تولید باشند که بتوانند از حساب‌های شرکت مطابق با اظهارنامه ارسالی و اسناد و مدارک مربوطه دفاع نمایند و حسابرس مالیاتی و ممیز رسیدگی کننده را قانع و متقاعد نمایند که مالیاتی منصفانه و قانونی را از شرکت مطالبه نماید و از اِعمال ضرایب مالیاتی غیر عادلانه جلوگیری کنند.

دروسا حساب با حضور در جلسات رسیدگی متعدد و با تجربه فراوان، آخرین تغییرات در نوع رسیدگی به اسناد و مدارک انواع شرکت‌ها را مد نظر قرار داده و به کمک شما خواهد آمد.
‌ 

9) تنظیم دفاعیات و شرکت در جلسات حل اختلاف مالیاتی

پس از رسیدگی به اسناد و مدارک شرکت‌ها، دو حالت ممکن است پیش بیاید:

الف: برگ تشخیص صادره به تایید مدیران شرکت و دروسا حساب می‌رسد و برگ قطعی صادر و تسویه حساب خواهد شد که این مطلوب‌ترین حالت پرونده مالیاتی خواهد بود.

ب: گاهی پس از صدور برگ تشخیص، مالیات مطالبه شده با مالیات ابرازی شرکت اختلاف چشمگیری داشته و منجر به نارضایتی شرکت‌ها و عدم پذیرش مبلغ مالیات توسط مدیران واحد مربوطه می‌شود که در این شرایط مسیر جدیدی پیش روی شرکت‌ها و افراد قرار می‌گیرد که خود روند پیچیده‌ای دارد.

شروع آن با اعتراض و توافق با ممیز کل و در نهایت به هیات 251 مکرر و یا شورای عالی مالیاتی خواهد رسید که خود یک پروسه طولانی و زمان‌بر و همراه با هزینه خواهد بود که در جای دیگر به توضیحات روال پرونده‌ها خواهیم پرداخت.

موردی که در اینجا باید مطرح شود این است که دروسا حساب از ابتدا ورود به مبحث اعتراض به برگ تشخیص و مراحل پیچیده آن در کنارتان خواهد بود و تا رسیدن به نتیجه دلخواه، شما را همراهی خواهد کرد.

آیا نیاز به جلسه مشاوره دارید؟

با ما ارتباط بگیرید.

آیا نیاز به جلسه مشاوره دارید؟

با ما ارتباط بگیرید.

مشاوره حسابرسی
مشاوره حسابرسی
مشاوره تلفنی رایگان