ثبت شرکت و برند

دروسا حساب

ثبت شرکت و ثبت برند

ما از تجربیات بسیار مشتریان و شرکت هایی که با آن ها روابط کاری داریم، متوجه این موضوع هستیم که یکی از مهمترین و اولین بخش های هر کسب و کار، ثبت یک شرکت می باشد که اشتباه در این مقطع گاهی غیرقابل اصلاح و یا اگر قابل اصلاح باشد، هزینه های بسیاری را در پی خواهد داشت. به این فکر افتادیم که این تجربیات خود را به شما عزیزان منتقل نموده و به شما در ثبت درست شرکت کمک نماییم…

گروهی کار کردن و شراکت از دیرباز در تاریخ ایران وجود داشته و تا به حال هم ادامه دارد. شراکت از تمام جوانبی که به آن نگریسته می شود، دارای محاسن زیادی می باشد که البته نباید از معایب آن غافل شویم. بارها از معایب شراکت شنیده ایم و دوستان و آشنایان داستان های زیادی از شراکت های ناموفق اطرافیان و یا خودشان نقل کرده اند ولی هیچ گاه از دلایل این اختلافات صحبت به میان نیامده و کمتر از محاسن مشارکت شنیده ایم.

اگر به طور خلاصه بخواهیم از دلایل شکست شراکت ها صحبت کنیم، به مهمترین نکته ای که می رسیم، عدم وجود قرارداد شراکت یا شراکت نامه بوده است. به طور مثال دو یا چند نفر باهم قرار می گذارند کاری را شروع و باهم شریک شوند. تا زمانی که همه چیز خوب و بر وفق مراد است، همگی باهم صمیمی و دوست هستند ولی به محض ورود اختلافات، مشکلات شروع می شود و دلایل آن هم غالبا به خاطر موارد بسیار پیش پا افتاده است و چون هیچگونه قراردادی برای نحوه جدایی و ورود و خروج شرکا و تقسیم سود و… وجود ندارد، باعث بروز مشکلات جدی می شود. اما یک راه حل که از قرن 12 در تمام جهان در حال گسترش است، ثبت شرکت می باشد و در ایران از سال  1303 آغاز شد و بعد از آن در سال های 1304 و 1311 اصلاحاتی بر روی آن صورت گرفت و در سال 1347 اصلاحات اساسی قوانین و مقررات ثبت شرکت نهایی شد و تا به امروز با نام قانون تجارت پا بر جا بوده و بعضی از مواد آن دستخوش تغییرات کوچکی گردیده است. ما هم با تجربه های فراوانی که در شرکت ها و شراکت های اشخاص حقیقی و حقوقی داریم، بهترین راه حل برای توسعه کسب و کار و پیشرفت اشخاص حقیقی را یه شما ارائه می دهیم. در ثبت یک شرکت باید به نوع فعالیت و سرمایه تعداد شرکا و دیگر موارد توجه شود. به جز موارد فوق، ثبت شرکت در مواجهه با سازمان هایی مانند سازمان تامین اجتماعی و سازمان امور مالیاتی و دیگر سازمان ها و همینطور در مواقع دریافت تسهیلات از موسسات مالی و اعتباری، شرکت ها از اعتبار بیشتری برخوردار هستند.

قانون تجارت ایران ماده 20 شرکت های تجاری را به 7 قسمت اصلی به شرح ذیل تقسیم بندی نموده است:

1- شرکت های سهامی

2- شرکت های تضامنی

3- شرکت با مسئولیت محدود

4- شرکت مختلط غیر سهامی

5- شرکت مختلط سهامی

6- شرکت نسبی

7- شرکت تعاونی تولید و مصرف

البته شرکت های سهامی به دو نوع سهامی عام و سهامی خاص تقسیم بندی شده اند. مطابق بند 4 ماده 3 قانون تجارت، کلیه معاملات شرکت های تجاری به تبع شرکت، تجاری دانسته است و هریک از شرکت های تجاری زمانی معتبر است و از نظر قانون رسمیت دارد و شخصیت آن کامل می شود که به ثبت رسیده باشد. مطابق ماده 195 قانون تجارت، ثبت تمامی شرکت های مندرج در این قانون، الزامی و تابع قوانین ثبت شرکت ها است. طبق آخرین آمارها نزدیک به یک میلیون شرکت در انواع آن در اقتصاد کشور وجود دارد.

هرکدام از انواع شرکت ها و نحوه ثبت و صورت جلسات و تغییرات در آن ها تابع قانون تجارت بوده و هرگونه تغییرات در این شرکت ها باید مطابق قانون تجارت ایران صورت پذیرد و این امور نیاز به تخصص دارد.

بخش ثبت شرکت و تغییرات در دروسا حساب برای رفاه حال مشتریان تشکیل شده است و خدماتی شامل ثبت شرکت، تغییرات و صورت جلسات، پلمپ دفاتر، ثبت برند و لوگو و تمامی امور مربوط به مشاوره ثبت شرکت و تغییرات، ورود وخروج شریک جدید و… مربوط به انواع شرکتهای سهامی، مسئولیت محدود و سهامی خاص و … را با بالاترین کیفیت و کمترین زمان و هزینه به انجام خواهد رساند.

ثبت برند

پایه و اساس شروع هر فعالیت تجاری، انتخاب و ثبت نام تجاری (برند) آن برای جلوگیری از کپی برداری رقبا می باشد. هر تولید کننده یا صاحب کسب و کاری باید برای محصولات خود یک نام تجاری انتخاب کند تا کالاهای او توسط مشتریان شناخته و خریداری شوند. امروزه، صاحبان تمامی مشاغل برند خود را به ثبت رسانده و جهت ثبت برند دوم، سوم، و غیره برای محصولات خود در حال برنامه ریزی می باشند.

ثبت برند در تمامی مشاغل (در زمینه های بازرگانی، تولیدی، فروشگاهی، و خدمات) با کالاهای مختلف، می تواند مستقیما روی اعتبار آن ها اثر گذاشته و انحصار و حمایت دولت را از صاحب برند به همراه داشته باشد.

در صورت ثبت  برند (نام تجاری) در صنف خود، می توانید انحصار آن را در اختیار خود گرفته و به رقبای خود اجازه استفاده و کپی برداری از آن را ندهید. زمانی برندها دارای ارزش مالی می شوند که اصولی در رابطه با ثبت آن ها مانند انتخاب نام یکتا، ارائه کالاها و خدمات سودآور، و تبلیغات موثر رعایت شود.

آیا نیاز به جلسه مشاوره دارید؟

با ما تماس بگیرید.

  021-65833359

  021-65833369

  09909054482

  به دنبال مشاوره رایگان هستید؟
  …کارشناسان ما آماده پاسخ گویی به شما هستند

  دفتر مرکزی:

  تهران، بزرگراه فتح، کندرو اتوبان فتح غرب، پلاک 139، مرکز تجارت آسانسور ایران، طبقه چهارم،واحد 309

   

  ساعات کاری:

  شنبه-چهارشنبه : 17:00 – 9:00

  پنجشنبه : 13:00 – 9:00

   

  تلفن:

  021-65833359

  021-65833369

  09909054482

  دروسا حساب یک شرکت خدمات مالی و حسابداری می باشد که با تشکیل تیم های حرفه ای مختلف و رعایت کامل استاندارد های حسابداری و انجام امور با بالاترین کیفیت و کمترین هزینه، سعی در کسب رضایت مشتریان خود دارد و حفظ منافع آن ها را اولین اولویت خود می داند و در جهت اهداف از پیش تعیین شده خویش در حال حرکت است.

  © تمامی حقوق این سایت برای شرکت دروسا حساب محفوظ است.

  Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید