این روزها اکثر شرکت ها و اشخاص حقوقی دغدغه تسلیم اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی 1399 را دارند و با توجه به شرایطی که بیماری کرونا در کشور ایجاد کرده، این شرکت ها با محدودیت ها و مشکلات عدیده مواجه هستند.

به همین دلیل، طی جلسه ای که امروز ستاد ملی کرونا برگزار کرد، درباره زمان تسلیم اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی 1399 تصمیم های جدیدی گرفته شد.

محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس‌جمهور در دولت دوازدهم، طی مصاحبه ای که با شبکه خبر داشت، موارد زیر را اعلام نمود:

امروز در ستادکرونا پیشنهادی مطرح شد با توجه به اینکه ما شرایط قرمز و موج چهارم و پنجم را در بسیاری از شهرها داشتیم مو به دلیل قرمز شدن شرایط کرونایی در بسیاری از شهرها،  کارکنان موسسات و شرکت ها که محدودیت‌هایی در تردد داشتند، برای پایان تیرماه که مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی است دچار کندی و اختلالی شده اند.

پارسال در سال ۹۹ مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی را به مدت دو ماه تمدید کردیم، امسال هم برخی از دستگاه‌های اجرایی درخواست کرده بودند که این تمدید صورت بگیرد که در کارگروه اقتصادی مطرح شد.

امروز در ستاد ملی کرونا مصوب شد که این مهلت یک ماه تمدید شود یعنی موعدهای مقرر در قانون مالیات‌های مستقیم مواد ۵۷ و ۸۰ و۱۱۰و ۱۱۶ و۱۲۶ همه موعدش یک ماه تمدید پیدا میکند و تبعا به تناسب آن هم مهلت های رسیدگی سنوات قبل هم یک ماه به فرصتش اضافه میشود.

امیدوار هستیم یک گشایشی ایجاد شود برای شرکت‌ها و موسسات ما که بتوانند در این یک ماه اضافه شده به مهلت تسلیم، حساب های خود را ببندند و به وظایف قانونی خود عمل کنند.

 

شما میتوانید ویدئو کامل این مصاحبه را مشاهده نمایید:

 

 

تهیه شده در تیم خبری دروساحساب